Fakturomania jest aplikacją służącą prowadzeniu pełnych ksiąg handlowych jednostki mikro w rozumieniu ustawy o rachunkowości (art. 3 ust. 1a ustawy). System jest skierowany do osób, które nie miały w swojej historii do czynienia z pełną księgowością.

Cieszymy się z Państwa zainteresowania systemem, spółka z o.o. o złożonej strukturze wspólników, stanowi atrakcyjną alternatywę dla mikro przedsiębiorcy prowadzącego 1 osobową działalność gospodarczą i nie tylko.


System
Niniejsze narzędzie umożliwia bardzo łatwe rozliczenie niewielkich wielkości podmiotów - sp. z o.o.
 których działalność występuje na terytorium Rzeczypospolitej (z wyłączeniem działalności produkcyjnych). System nie jest odpowiedni dla działalności, w których występują transakcje przynależne kwalifikacją dla zysków kapitałowych (np: obrót kryptowalutami, papierami wartościowymi) oraz transakcje transgraniczne z wyjątkiem sporadycznych transakcji zakupowych - WNT lub importu usług.

Preferowana liczba dokumentów dla nieskomplikowanego rozliczenia wynosi do ok. 30 dokumentów, powyżej tej liczby, warto jest powierzyć prowadzenie ksiąg handlowych biurze rachunkowemu, z uwagi na coraz bardziej czasochłonne rozliczenie oraz możliwy rozrost niektórych obowiązków podatkowych.


Fakturomanię natomiast można podzielić na aplikację, biuro rachunkowe oraz rejestrację podmiotów prawa handlowego w systemie S24.


Aplikacja

Funkcjonalność

Aplikacja umożliwia rozliczenie podatkowe podatników prowadzących księgi rachunkowe zgodnie z ustawą o rachunkowości.
System jest na bieżąco aktualizowany, tak aby zapewnić Państwu rozliczenie zgodne z często zmieniającymi się przepisami podatkowymi.
Z powodu ogromnego wachlarzu funkcjonalności systemu nie jesteśmy w stanie Państwu podać ich wszystkich w niniejszym wpisie, dlatego też zachęcamy do podglądu na:
oraz 


Magazyn
W aplikacji został zastosowany tzw. uproszczony model magazynowy, w takim przypadku w momencie zamykania poszczególnego miesiąca/kwartału należy podać wartość niesprzedanych towarów.
W przypadku towarów stosujemy specjalną kategorią utworzoną dla towarów handlowych.


Kadry

Częścią aplikacji Fakturomanii jest moduł kadrowy. Moduł ten umożliwia generowanie dokumentów, które przedsiębiorca składa do Urzędu Skarbowego jak również do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Moduł jest półautomatyczny, co znacznie ułatwia wypełnienie obowiązków rozliczenia kadrowego. Moduł ten jest jednak uproszczony i nie ma możliwości rozliczenia w nim świadczeń związanych z chorobą lub macierzyństwem lub benefitami pozapłacowymi. W takim wypadku wynagrodzenie chorobowe należy dodać w aplikacji przez tzw. UAT - manualne księgowanie.


Zakład ubezpieczeń społecznych

Dokumenty ZUSowskie widoczne są w rozliczeniu pracodawcy w każdym miesiącu, w którym zostały dodane wypłata lub naliczenie wynagrodzenia, zaś podstawy współpracy podlegają ubezpieczeniom społecznym lub zdrowotnym.

Dokumenty, które można wygenerować z aplikacji to między innymi:

- zus dra, rca, rza

- zus zua, zza

- zus zpa


Urząd Skarbowy

Dokumenty do US tzn: PIT-4R jak i również PIT-11 dla każdego z pracowników do pobrania będą w ostatnim rozliczeniu pracodawcy za dany rok. Tytułem przykładu - za rok 2018 będą one widoczne w widoku rozliczenia pracodawcy za miesiąc grudzień 2018.

Dokumenty PITowskie, które pozwala wygenerować aplikacja to:

- PIT-4R

- PIT-11


Dodatkowo w aplikacji można wygenerować listę płac za dany miesiąc oraz rachunki do umów cywilnoprawnych.


Pomoc księgowa

W przypadku zdecydowania się na korzystanie z aplikacji, w godzinach pracy w przypadku pytań lub wątpliwości nasi księgowi są do Państwa dyspozycji.
Jeżeli zatem pojawiają się pytania dotyczące aplikacji, księgowości lub spółek zoo - zachęcamy do kontaktu przez czat, mailowo lub telefonicznie. 


Materiały pomocnicze

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułami, poświęconymi tematyce spółki z o.o. oraz księgowo-podatkowej, znajdującymi się na naszym blogu oraz w bazie wiedzy dostępnymi pod adresem:

oraz
https://fakturomania.freshdesk.com/support/home 

Wynagrodzenie

Wysokość abonamentu zależy od wybranego pakietu, dostępnych jest kilka pakietów:
  1. 0 zł za miesięczny pakiet podstawowy
  2. 79 zł netto za pakiet PREMIUM 1M
  3. 229 zł netto za pakiet PREMIUM 3M
  4. 439 zł netto za pakiet PREMIUM 6M
  5. 799 zł netto za pakiet PREMIUM 12M


Ponadto w Fakturomanii został zintegrowany system wysyłkowy deklaracji podatkowych. Ma to na celu umożliwienie złożenia Państwa deklaracji podatkowych zachowując przy tym termin podatkowy do momentu nabycia prywatnego certyfikowanego podpisu kwalifikowanego. W tym celu niezbędne jest złożenie pełnomocnictwa UPL-1 do Urzędu Skarbowego.


Wynagrodzenie za przekazywanie takiej dokumentacji wynosi 5zł netto/dokument:
1. 20 zł netto za pakiet E-ROZLICZENIA 4 SZT
2. 40 zł netto za pakiet E-ROZLICZENIA 8 SZT
3. 60 zł netto za pakiet E-ROZLICZENIA 12 SZT
4. 120 zł netto za pakiet E-ROZLICZENIA 24 SZT


Biuro Rachunkowe

Fakturomania to również biuro rachunkowe, w przypadku zainteresowania usługowym prowadzeniem ksiąg handlowych, zachęcamy do zapoznania się z podstawowym cennikiem usług znajdującym się na: https://fakturomania.pl/biuro-rachunkowe
Jeżeli są Państwo zainteresowani otrzymaniem więcej informacji na temat współpracy z biurem rachunkowym, prosimy o informację.